"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Wypadek na ul. Warszawskiej. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

20.11 ok. godz. 8: 55 dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego w okolicy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Przeskok w Łomiankach. Zdarzenie zostało także zarejestrowane przez operatora miejskiego monitoringu. Informację niezwłocznie przekazano obecnemu w pobliżu patrolowi. Działania Straży Miejskiej skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontrolowaniu czynności życiowych potrąconej, do czasu przybycia wezwanej załogi Pogotowia Ratunkowego. Zdarzenie było na tyle poważne, że na miejscu pracowały wspólnie: Policja, Straż Miejska Łomianki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Komunikacji Miejskiej.

Potrącona kobieta cały czas była przytomna, więc z zachowaniem najwyższych środków ostrożności należało przygotować poszkodowaną do transportu używając kołnierza, deski ortopedycznej, bloczków stabilizatora głowy i pasów bezpieczeństwa. Ta część działań ratowniczych wymaga szczególnej uwagi w związku z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na tym etapie ratowania, bezpośredni udział brało dwóch ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego oraz jeden ratownik Straży Miejskiej w Łomiankach.

Apelujemy do kierowców i pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Ostre, jesienne słońce było przyczyną wielu poważnych zdarzeń drogowych. Zachowanie zasad szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania pozwoli ograniczyć ilość podobnych zdarzeń drogowych.

Na uwagę zasługuje także zachowanie osób postronnych, które do czasu przybycia służb ratunkowych wykazały wzorową postawę.

Dziękujemy !

 

KB
fot.: sm
21.11.2020
 

 

Opcje strony

do góry