"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Szamba pozbył się na ... pole. 42 - latek ukarany przez strażników z Łomianek.

01.06 dyżurny Straży Miejskiej w Łomiankach odebrał zgłoszenie o prawdopodobnym wylewaniu szamba w okolicy ul. Brzegowej.

Przy odbieraniu tego typu informacji zawsze rodzi się niedowierzanie. Gminy, instytucje ochrony środowiska oraz inne podmioty centralne od lat przeprowadzają wiele akcji edukacyjnych, profilaktycznych i kontrolnych. Strażnicy miejscy kontrolują posesje pod kątem szeroko rozumianej gospodarki odpadami. Dlatego w takich sytuacjach zawsze na twarzach mundurowych pojawia się zdziwienie, że ktoś pozbywa się nieczystości w taki sposób.

Podczas patrolowania ul. Brzegowej i przyległych okolic strażnicy poczuli wyraźny odór niosący się po okolicy. Na miejscu funkcjonariusze zastali 42 - latka, który dopiero rozpoczął proceder pozbywania się szamba na okoliczne pola. Mężczyzna został zaskoczony i nie krył swojego zdziwienia z powodu wizyty mundurowych. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. W przypadku gdyby straty dla środowiska były większe, sprawa trafiłaby do Sądu. Wtedy grzywna może sięgnąć nawet 5000 zł za jednorazowe zdarzenie.

 

KB
fot.: sm
04.06.2021

Opcje strony

do góry