"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Kolizja na ul. Rolniczej. Strażnicy ujawnili kierowcę bez uprawnień i na "podwójnym gazie"

03.06 do Straży Miejskiej w Łomiankach wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Rolniczej. Jeden z uczestników i prawdopodobny sprawca zdarzenia chciał się w pośpiechu oddalić.
Na miejscu strażnicy miejscy wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia i ujęli kierowcę. Według relacji świadków, sprawca zdarzenia drogowego z nieznanych przyczyn zachowywał się nerwowo i usilnie chciał odjechać. Uniemożliwili mu to świadkowie, którzy zdali kompleksową relacje funkcjonariuszom. W stosunku do mężczyzny, strażnicy miejscy musieli użyć kajdanek i umieścić go w swoim radiowozie.
Do przeprowadzenia szczegółowych ustaleń wezwano również patrol Policji. Szybko okazało się dlaczego 30 latkowi nie było na rękę pozostawać ze strażnikami. Ustalenia mundurowych wskazały, że mężczyzna nie tylko nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas badania alkomat wskazał 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Świadkom zdarzenia dziękujemy za czujność, powiadomienie służb i wzorowe zachowanie na miejscu zdarzenia. Taka postawa pozwoliła uchronić niejedną osobę przed konsekwencjami zachowań nieodpowiedzialnych kierujących.

 

KB
fot.: Jiri Hera - Fotolia.com
03.06.2021r.

 

Opcje strony

do góry