"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Dzień Seniora w Łomiankach

Strażnicy miejscy z Łomianek wzięli czynny udział w wydarzeniu, które miało miejsce 28.11 w Centrum Kultury w Łomiankach. Prelekcje na temat metod oszustw, których ofiarami padają osoby starsze oraz warsztaty z pierwszej pomocy poprowadzili kierownik Katarzyna Suwińska oraz strażnik z uprawieniami ratownika, zastępca komendanta Konrad Baranowski.

Słuchacze dowiedzieli się:
1) jakie są nowe metody oszustów,
2) jak zapobiec próbie oszustwa i kogo powiadomić w takiej sytuacji,
3) jak rozmawiać z obcymi osobami, proponującymi nam usługę,
4) jak weryfikować tożsamość kontrolerów / inspektorów/ funkcjonariuszy,
5) jak grzecznie podziękować i zrezygnować z "niepowtarzalnej okazji",
6) jak w warunkach domowych pomóc sobie lub innemu poszkodowanemu.

Sposobów na wyłudzenia oszczędności, najczęściej od osób starszych jest wiele. Oszustwa na "wnuczka", "policjanta", "funkcjonariusza CBŚ" czy administratora / kontrolera / inspektora są bardzo powszechne.
Przestępcy najczęściej wymyślają nowe metody, podszywając się pod zawody, które są darzone zaufaniem społecznym.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak nie stać się ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i zmieniają swoje metody. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i
wyłudzają pieniądze od nieświadomych osób. Pamiętaj! Służby nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, czy udział w akcjach.

Więcej szczegółów, dotyczących oszustw osób starszych znajdziecie Państwo pod naszym linkiem:
https://strazmiejska.lomianki.pl/sm/aktualnosci/12201,Funkcjonariusze-Strazy-Miejskiej-ostrzegaja-i-informuja-jak-nie-pasc-ofiara-oszu.html

 

 

 

KB
fot.: Lomianki.info
30.11.2021

Opcje strony

do góry