"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Byli bez maseczki, trafili do aresztu.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łomiankach wraz z Policjantami z powiatu warszawskiego zachodniego codziennie patrolują podległy rejon, zwracająć uwagę na przestrzeganie przez mieszkańców obostrzeń sanitarnych związanych z sytuacją epidemiologiczną.

W ostatnich dniach  strażnicy wspólnie z funkcjonariuszami Policji z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie galerii handlowej w Łomiankach wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Mężczyźni nie mieli założonej maseczki na twarzy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że byli poszukiwani. Zgodnie z dyspozycją sądu zostali doprowadzeni do aresztu śledczego, gdzie jeden z nich spędzi najbliższe 66 dni, zaś drugi 88 dni, odbywając karę pozbawienia wolności.

 

Źródło: http://kppbabice.policja.waw.pl
23.02.2022 r.

Opcje strony

do góry