"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany - współpraca monitoringu i Straży Miejskiej.

 

Spostrzegawczość operatora miejskiego monitoringu pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnej, nietrzeźwej kierującej.

21.05 ok. godz. 22:50 tuż przed zakończeniem dyżuru strażników miejskich, operator monitoringu poinformował dyżurnego municypalnych o niestandardowym zachowaniu kierującej pojazdem osobowym na ul. Cienistej.

Kobieta zachowywała się nerwowo, poruszając się wokół auta. Chwilę później wsiadła za kierownicę i odjechała. Ta informacja została pospiesznie przekazana patrolowi Straży Miejskiej, który już po chwili dokonywał na miejscu weryfikacji zgłoszenia.

Intuicja operatora okazała się bezbłędna. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kobieta prowadziła pojazd mając niemalże 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca została przekazana Policji do dalszych czynności.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

KB
fot.: iStock
24.05.2022

Opcje strony

do góry