"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Uwięziony jerzyk wraca do zdrowia. Niecodzienna akcja Straży Miejskiej w Łomiankach i druhów z OSP Łomianki.

12.07 około godziny 18:00 na numer alarmowy Straży Miejskiej w Łomiankach wpłynęło zgłoszenie o ptaku, który od dłuższego czasu w nienaturalny sposób zwisa spod rynny jednego z budynków przy ul. Rolniczej. Patrol strażników potwierdził informację o zwierzęciu. Wstępne oględziny wykazały, że potrzebna będzie specjalistyczna pomoc, aby uratować zwierzę. Resztki siatki montażowej wbiły się już w kończyny cierpiącego jerzyka. Ze specjalistyczną pomocą przybyli druhowie z OSP Łomianki. Po niebezpiecznej, skrupulatnie zaplanowanej akcji udało się oswobodzić malucha.
 
Strażnicy Miejscy poinformowali zarządzającego budynkiem o konieczności usunięcia elementów zagrażających zwierzętom oraz osobom postronnym. Mundurowi przekazali zwierzę pod opiekę wykwalifikowanego personelu.
 
Za sygnał o uwięzionym zwierzęciu dziękujemy mieszkance ulicy Sienkiewicza.
 
Jeżeli jesteś świadkiem sytuacji, w której zwierze potrzebuje pomocy - powiadom Straż Miejską w Łomiankach pod numerem alarmowym 986 lub stacjonarnym 22 751 35 03 ( 7 dni w tygodniu w godzinach 7:00 - 23:00).
 
KB
fot.: sm
13.07.2022

Opcje strony

do góry