"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Dramat na Kościelnej Drodze. Łoś zawisł na ogrodzeniu posesji.

Ostrzeżenie - drastyczne zdjęcia

To już kolejne spotkanie strażników miejskich z Łomianek z tym majestatycznym zwierzęciem. Niestety to zdarzenie mundurowi zapamiętają na długo...

Mimo błyskawicznie podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować nieszczęśnika.

19.09 około godziny 22:00 do Straży Miejskiej w Łomiankach wpłynęła informacja o zwierzęciu uwięzionym na ogrodzeniu jednej z posesji przy ul. Kościelna Droga. Zadyposponowane patrole zabezpieczyły miejsce przed dostępem osób postronnych. Wezwano Straż Pożarną oraz Służbę Ratownictwa Specjalistycznego wraz z lekarzem weterynarii. 

Mimo wysiłku strażników miejskich, ratowników fundacji, strażaków OSP Łomianki oraz lekarza,  nie udało się uratować łosia.

Po ocenie obrażeń, obecny na miejscu lekarz weterynarii stwierdził jednoznacznie, że pozostaje już tylko skrócić cierpienie zwierzęcia...

W Polsce wiele osób decyduje się na ogrodzenie z kolcami. Jego specyfika sprawia jednak, że jest ono groźne. Ucierpieć mogą zarówno ludzie,  jak i zwierzęta. 

Nadzianie się na tego typu konstrukcję jest niczym wyrok śmierci.

W akcji brały udział: dwie załogi Straży Miejskiej z Łomianek, dwa zastępy OSP Łomianki, SRS - Służba Ratownictwa Specjalistycznego, Lekarz Weterynarii.

 

Opcje strony

do góry