"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Bezpłatne czipowanie właścicielskich psów i kotów już 08.10.2022r.

 Teren ICDS obok lodowiska i bieżni, ul. Staszica 2

 08.10.2022 11:00 - 15:00

 Organizator:
Urząd Miejski w Łomiankach, Komisja Dialogu Społecznego ds. Zwierząt, Fundacja Ochrony Zwierząt

 

Strażnicy Miejscy z Łomianek aktywnie włączają się w akcję chipowania zwierząt.

Dla każdej osoby, która tego dnia zachipuje swoje zwierzę i stawi się w siedzibie Straży Miejskiej, mundurowi będą mieli darmowy "upominek" zwiekszający bezpieczeństwo czworonoga.

Czipowanie zwierząt a zwłaszcza psów i kotów, to skuteczna metoda dająca możliwość szybkiej identyfikacji zaginionych, bezdomnych, skradzionych oraz odnalezionych zwierząt. Niezbędna jest ona w przypadku podróży zagranicznych, podczas których wymagany jest paszport zawierający kod kreskowy danego mikroczipa. Wszczepiając zwierzęciu mikroczip zawierający numer identyfikacyjny stwarzamy szansę na łatwiejsze odnalezienie w przypadku jego zaginięcia. Mikrochip może implantować wykwalifikowany lekarz weterynarii, udostępniając właścicielowi zwierzęcia przypisany numer, który załączany jest przez producentów w postaci samoprzylepnego kodu kreskowego znajdującego się w zestawie.

Implantacja odbywa się przez wprowadzenie mikroczipa do organizmu zwierzęcia za pomocą strzykawki jednorazowego użytku. Cały zabieg przypomina podanie zastrzyku i przy fachowym jego wykonaniu jest prawie bezbolesny dla zwierzęcia. Mikroczip jest aplikowany podskórnie w środkowej części szyi po jej lewej stronie bądź na grzbiecie pomiędzy łopatkami raz na całe życie. Nie zużywa się on i nie wymaga wymiany. Chip jest całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia i pozwala w ciągu krótkiej chwili określić, jego numer identyfikacyjny, a tym samym pomaga odnaleźć właściciela. Dekodowanie piętnastocyfrowego identyfikatora odbywa się na zasadzie odbijania fal radiowych. Zwierzę nawet nie zdaje sobie sprawy z przeprowadzanej procedury dekodowania sygnału. Bazy danych wiążą numer identyfikacyjny z danymi osobowymi właściciela i w ciągu kilku minut można dowiedzieć się, do kogo zwierzę przynależy.

Z racji tego, że mikroczipy nie są zasilane żadnym systemem bateryjnym ani akumulatorami, nie musimy obawiać się, że po pewnym czasie zaistnieje konieczność wymiany systemu zasilającego. Najnowszej generacji mikrochipy działają nawet dwadzieścia lat; przeciętna długość życia psa wynosi zaś 15 lat. Elektroniczne znakowanie zwierząt, czyli implantacja czipa odbywa się w sposób zestandaryzowany.

PAMIĘTAJ O ZAREJESTROWANIU CHIPA W BAZIE

 

żródło: CBDZOE

Opcje strony

do góry