"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Z pomocą rannemu Bielikowi!

W dniu 18.03 br doszło do niecodziennej sytuacji. Mieszkaniec Sadowej będąc na swoim polu znalazł Bielika, największego ptaka drapieżnego w Polsce, który jest objęty ścisłą ochroną od 1952 roku. Zwierzę w pierwszej chwili wydawało się być martwe, jednak w momencie gdy mężczyzna się do niego zbliżył ptak poruszył się z niepokojem, nie mogąc jednocześnie podnieść się do lotu. Bielik ewidentnie był ranny i potrzebował natychmiastowej pomocy. Pomimo tego, że ptak ten jest potężny i niesamowicie silny mężczyzna bez namysłu ruszył zwierzęciu na ratunek. Zdjął własne wierzchnie ubranie, owinął nim Bielika i natychmiast skontaktował się z dyżurnym Straży Miejskiej. Funkcjonariusze po przejęciu króla polskich przestworzy bezzwłocznie przewieźli ptaka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego gdzie przekazali go pod specjalistyczną opiekę lekarzy weterynarii. 

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca jego determinacji i odwadze oraz  współpracy ze strażnikami z Łomianek ptak po okresie leczenia i rehabilitacji ma szanse na powrót do naturalnego środowiska.

KS
fot.: sm
19.03.2023

Opcje strony

do góry