"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Młody ekolog, czyli co możemy zrobić dla Ziemi?

W dniu 19 marca br. odwiedziłyśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Polskim. Temat, który został poruszony podczas zajęć, czyli "Młody ekolog", miał na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Poddaliśmy refleksji to, czy właściwie dbamy o naszą planetę i doszliśmy do wniosku, że warto zrobić choć mały gest dla porządku w naszym "wspólnym domu". I tak przeszliśmy od spaceru po lesie pamiętając, że jest domem zwierząt i roślin, przez docenienie wartości wody dla każdego istnienia na Ziemi oraz możliwościach jej oszczędzenia w domowych, codziennych warunkach, segregację odpadów, aż po czyste powietrze o które powinniśmy zadbać, bo jest to w naszym wspólnym interesie. Uczestnicy spotkania mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda smog, który powstał w wyniku eksperymentu przeprowadzonego przez funkcjonariuszkę.

Doszliśmy do wniosku, że warto pomyśleć o powietrzu, wodzie i ziemi, o wszystkich stworzeniach z, którymi ją dzielimy w sposób szczególny, tak jak byśmy myśleli o kimś bliskim - z czułością.

ks
fot.: sm
19.03.2024

Opcje strony

do góry