"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Kot w tarapatach - pomogli strażnicy miejscy i strażacy

26 marca br. kilka minut przed godziną 12:00 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła informacja od mieszkanki posesji przy ul. Jeziornej, że na drzewie, które rośnie na jej terenie, siedzi kot. Zwierzę - z relacji zgłaszającej - od dnia poprzedniego nie potrafiło samodzielnie z niego zejść. Na miejsce udali się funkcjonariusze straży miejskiej. Kot znajdował się na wysokości kilku metrów i niezbędna okazała się pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach. W powrocie na ziemię kociemu alpiniście pomógł przybyły na miejsce druh, który wspiął się po drabinie na drzewo, a następnie wystraszonego swoim wyczynem rudego mruczka przekazał w bezpieczne ręce strażników miejskich.

Wciąż popularne jest przekonanie, że kot zawsze spadnie na cztery łapy. Otóż nie zawsze i w żadnym wypadku nie wolno tego testować. Szczególnie jeśli jest to wysokie drzewo. Dlatego jeśli jesteś świadkiem podobnej sytuacji lub innej, która wymaga naszej interwencji zadzwoń pod numer 986!

ks
fot.: sm OSP Łomianki
29.03.2024

Opcje strony

do góry