"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Pisklę w tarapatach - trafiło w ręce specjalistów

W sobotę (08.06.br) do Straży Miejskiej trafiło pisklę Szczygła - jednego z najpiękniej śpiewających ptaków, występująych w Polsce. Nieopierzone maleństwo zauważył na swojej posesji mieszkaniec ul. Bolka i Lolka, który zaniepokojony brakiem ptasich rodziców przyniósł je do nas. Przyszły amator nasion ostów został przekazany w ręce specjalistów.

Apelujemy, aby pomagać tym ptakom i młodym zwierzętom, które naprawdę potrzebują naszej pomocy. Nie pozbawiajmy domu i opieki rodziców oraz szansy na życie w swoim środowisku naturalnym zdrowych podlotów w okresie dorastania. Nie znajomość praw natury szkodzi - dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań zachęcamy do kontaktu z dyżurnym Straży Miejskiej pod numerem telefonu 986.

Jako ciekawostkę zamieszczamy link do filmu Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska "Ptasie Trele - Szczygieł" - kliknij TUTAJ

ks
fot.: sm
09.06.2024

 

Opcje strony

do góry