"Służyć Państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo Ludzi, przestrzegać porządku prawnego, dyscypliny służbowej, dbać o etykę i dobre imię służby."

Telefon alarmowy 986

Aktualnie znajdujesz się na:

Mogło dojść do tragedii. Dwóch nastolatków weszło na słup energetyczny. Na miejscu Strażnicy Miejscy

Krok od tragedii dzieliło dwóch nastolatków, którzy w dniu dzisiejszym (21.06.) postanowili wdrapać się na słup linii elektroenergetycznych do przesyłu prądu o napięciu 400kV znajdujący się przy ul. Pastewnej w Burakowie. Na szczęście ich "wyczyn" zauważył obecny na miejscu mężczyzna, który bezzwłocznie skontaktował się z dyżurnym Straży Miejskiej.

Na widok służb jeden z chłopców próbował ukryć się kładąc płasko na rusztowaniu, jednak słysząc syreny radiowozów obydwaj postanowili opuścić metalową konstrukcję. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza dyżurnego Straży Miejskiej, który na miejsce natychmiast skierował swój patrol oraz o zaistniałej sytuacji bez chwili wahania powiadomił Policję, Straż Pożarną oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne w celu wyłączenia zasilania słupa energetycznego nie doszło do tragedii. Nastolatkowie w wieku 13 i 14 lat bez widocznych obrażeń zeszli na ziemię. Od razu trafili pod opiekę obecnych na miejscu strażników a następnie zgodnie z procedurą zostali przekazani funkcjonariuszom Policji. Profesjonalnie przeprowadzona interwencja spowodowała, że chłopcy będą mogli przemyśleć całą sytuację.

Przed nami czas wakacji, większej swobody, bez planu i sztywnego grafiku. To też czas zwiększonej liczby zdarzeń, wypadków czy zagnięć z czego największą grupę stanowią nastolatkowie. Rodzicu, opiekunie! Bądź odpowiedzialny za swoje dziecko, ufaj i kontroluj. Twój bezpośredni i szczery kontakt z dzieckiem oraz zainteresowanie tym, co robi Twoje dziecko pozwoli uniknąć nie jednego nieszczęścia, które często kładzie się cieniem na resztę życia wszystkich członków rodziny.

 

ks
fot.: sm
21.06.2024

 

 

Opcje strony

do góry